• Air-Pol ul. Olszankowa 52, 05-120 Legionowo, Polska
Certyfikat PIA

AIR-POL jest członkiem wspierającym PIA

Misją Stowarzyszenia Przemysłu Spadochronowego (Parachute Industry Association, w skrócie PIA) jest wspieranie i promowanie rozwoju, szkoleń i poprawy bezpieczeństwa branży spadochronowej. AIR-POL od lat jest członkiem wspierającym Stowarzyszenia.

Założone w 1977 roku PIA skupia ponad 210 firm, które łączy wspólna idea działania w tym segmencie lotnictwa. Stowarzyszenie realizuje projekty techniczne, poprawy bezpieczeństwa i promocyjne, które przynoszą korzyści jego członkom i całej branży, w której działa.

Certyfikat PIA

 

Read More

Spadochrony nowej generacji

Przedstawiciele AIR-POL Sp. z o.o. wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji i Wystawie „Lotnictwo Nowej Generacji”, która odbyła się 12 października w Warszawie. Na stoisku firmy prezentowane były zarówno spadochrony desantowe (AD-95 s.3 ze spadochronem zapasowym AZ-95 s.3), jak i najwyższej klasy spadochrony szybujące Feniks Future oraz Feniks Military G-9. 

Konferencję „Lotnictwo Nowej Generacji” zalicza się do unikalnych w skali kraju wydarzeń integrujących środowiska lotnictwa państwowego, cywilnego i szeroko pojętej branży lotniczej.

– Z powodu pandemii okazji do zaprezentowania naszych produktów jest w tym roku niewiele, ale staramy się wykorzystać te nieliczne wydarzenia, aby przypomnieć ludziom z branży lotniczej, że w podwarszawskim Legionowie działa jedyny w Polsce producent spadochronów. W Warszawie pokazaliśmy m.in. spadochron najnowszej generacji, jakim jest Feniks G-9. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy także wystąpień naukowych i prelekcji na temat najnowszych rozwiązań lotniczych – mówi Piotr Patalong, Prezes AIR-Pol Sp. z o.o..

Konferencja „Lotnictwo Nowej Generacji”  skierowana jest do przedstawicieli przemysłu lotniczego z Polski i zagranicy, naukowców, przedstawicieli administracji rządowej, Sił Powietrznych, linii lotniczych oraz wszystkich związanych z lotnictwem i jego sympatyków.   

Read More

Spotkanie z dostawcami

Najwyższa jakość produktów to dla firmy AIR-POL podstawa działalności. Wczoraj (30.09) do legionowskiej siedziby zaproszono przedstawicieli największych polskich dostawców, z którymi AIR-POL współpracuje od lat. Spotkanie było okazją do przedyskutowania dotychczasowej współpracy i przedstawienia priorytetów dostaw na najbliższe miesiące.

Do Legionowa przybyło szefostwo firm PGT – Przemysłowa Grupa Tekstylna z Łodzi, Hartmet z Radomia, Pasamon z Bydgoszczy oraz Bezalin z Bielska-Białej. Podczas wizyty w siedzibie spółki AIR-POL mieli oni okazję zobaczyć jak z dostarczanych przez nich produktów powstają gotowe spadochrony, zwracano uwagę na jakość zarówno półproduktów, jak i końcowych towarów.

– Bezpieczeństwo użytkowników naszych spadochronów jest najważniejsze, dlatego największą wagę przykładamy do najwyższej jakości wykorzystywanych przez nas produktów. Współpracujemy z dostawcami z całego świata, lecz to właśnie nasi polscy producenci nici, tkanin, taśm czy osprzętu metalowego są dla nas niezwykle ważni, gdyż gwarantują nie tylko wysoką jakość, lecz także szybki czas dostawy – mówi Piotr Patalong, Prezes AIR-POL Sp. z o.o..

Spotkanie było także okazją do zaprezentowania firmy AIR-POL, jej produktów oraz przedstawienia nowych władz spółki.

 

Read More